Informace pro návštěvníky

Městské koupaliště se lidem letos otevřelo 4. června při oslavách Opavského dne dětí a návštěvníci v jeho areálu našli hned několik novinek. Na své si přijdou ti nejmenší, starší děti a změny ocení i dospělí. Na co se můžete těšit?

Příznivci aktivního pohybu ocení dvě nové vzduchové trampolíny. Ta menší, o velikosti 5x5 metrů, je určená pro děti do 6 let, větší trampolína o rozměrech 16,5x10 metrů prověří dovednosti dětí starších. Malé děti jsou nadšené také z nového mlhoviště s průlezkami, malými trampolínami a především dvěma osvěžujícími mlžítky, která si mohou samy spouštět.

Všechny příchozí potěší nový nátěr dna bazénu a čerstvě zrekonstruované terasy budovy koupaliště. Ty byly již v havarijním stavu, a tak se během zimní přestávky musely opravit. Změnilo se také rozmístění některých atrakcí – díky jejich přesunu se podařilo vytvořit novou klidovou zónu.

„Abychom přiblížili původní atmosféru koupaliště, vyčistili jsme prostor v okolí hudebního pavilonu od dětských atrakcí (skákací hrad a skákací kombo) a přemístili je k volejbalovému hřišti. Záměrem je vytvořit v pavilonu příjemnou relaxační zónu s posezením mezi květinami, upřesnila vedoucí odboru kancelář primátora Jana Foltysová.

Další možností, jak si ještě lépe užít letní pohodu, je i nové vybavení. „Na koupališti přibyla také látková lehátka, které může kdokoliv využít,“ dodala Foltysová s tím, že v průběhu léta se na koupališti objeví také stůl na stolní tenis a šachový stolek.

Další novinkou je možnost opustit areál koupaliště a vrátit se později zpátky již bez nutnosti opětovného placení vstupného. O to se postará náramek, o který mohou návštěvníci požádat na pokladně před opuštěním koupaliště.

 

 

Městské koupaliště v Opavě na iDNES.cz

Článek o našem koupališti na iDNES: Koupaliště v Opavě dostalo téměř samé jedničky.

Městské koupaliště v Opavě na webu ČT

Podívejte se na video o našem koupališti na webu ČT: městská plovárna v Opavě

Městské koupaliště v Opavě na TV Stream

Podívejte se na reportáž o našem koupališti na internetové TV Stream: městská plovárna v Opavě

Zahájení provozu Minigolfu

Minigolf

 minigolf je v provozu od měsíce května

 

OBČERSTVENÍ

dětské hřiště

OBČERSTVENÍ

Občerstvení je v areálu městského koupaliště zajištěno stánky, které jsou umístěnyve střední části a na koncích podélných křídel hlavní...

 

 

MINIGOLF

minigolf

MINIGOLF

Minigolf je otevřen vždy od měsíce května do konce září a uzavřen bude pouze v případě trvalého deště a nízkých teplot.

 

KOUPALIŠTĚ OPAVA

vodní hladina

 

 

 

Copyright © 2015, Technické služby Opava