Provoz koupaliště 2022

Městské koupaliště v Opavě, které je od roku 1974 zapsáno v seznamu novodobých kulturních památek, bude v letošním roce oficiálně otevřeno již 4. června v 9:00 hodin a provoz ukončí tradičně s posledním dnem prázdnin. Městské koupaliště v Opavě, které bylo vybudováno a slavnostně otevřeno v roce 1931 dle projektu architekta Otty Reichnera, slaví v letošním roce 90 let trvání. Výročí koupaliště připomene exterierová výstava Do plavek! 90 let městského koupaliště, která bude otevřena přímo v areálu v pondělí 28. června. Připravují se také komentované prohlídky.

Provozní doba městského koupaliště je za příznivého počasí denně od 9:00 do 19:00 hod.

Základní jednorázové celodenní vstupné je v letošním roce 90,-Kč, pro děti do 15 let 65,- Kč. Odpolední vstupné, při vstupu po 16:00 hodině, činní 50,- Kč a pro děti do let 40,- Kč. Rovněž nabízíme, tak jako v loňském roce, celodenní či odpolední zvýhodněné rodinné vstupné.

V ceně vstupného jsou tobogány zdarma a nezanedbatelná je také přihřívaná voda v bazénu a to pomocí tepelných čerpadel. Kromě toho je dále v ceně vstupného možnost osprchovat se teplou vodou a také zdarma poskytnutí dřevěného opalovacího lehátka, avšak v omezeném počtu.

V areálu koupaliště se nachází dráhový minigolf, který lze navštívit za 60,-Kč na okruh. Jelikož jeho provoz není závislý na provozu koupaliště, dráhový minigolf je otevřen od 12. května. Dále mají návštěvníci možnost sportovního vyžití na dvou 2 hřištích pro plážový volejbal, jenž se rovněž nachází v areálu koupaliště. Pro děti jsou k dispozici dětské hřiště a nafukovací skákací hrad, dále skákací KOMBO a skákací trampolínu a pro návštěvníky všech věkových hranic zdarma připojení wifi.

Na webových stránkách opavského koupaliště, na adrese www.koupalisteopava.cz, se občané města a návštěvníci můžou dozvědět veškeré informace týkající se koupaliště, a to od informací obecných, jako je jeho historie, provozovatel, fotogalerie současnosti či minulosti, návštěvní řády, popis nového vstupního systému a co vše koupaliště návštěvníkům nabízí, až po informace aktuální jako například otevírací doba, ceníky vstupného a ostatních služeb, informace o teplotách vzduchu a vody, o konání doprovodných akcí na koupališti až po webovou kameru.

Na těchto stránkách mohou také návštěvníci sdělit své připomínky.

Závěrem si Vás dovolujeme na Městské koupaliště v Opavě pozvat a předem se omlouváme za případné komplikace, které nemůžeme ovlivnit, protože provoz koupaliště bude nastaven podle případných aktuálních hygienických opatření.

 

 

 

OBČERSTVENÍ

dětské hřiště

OBČERSTVENÍ

Občerstvení je v areálu městského koupaliště zajištěno stánky, které jsou umístěnyve střední části a na koncích podélných křídel hlavní...

 

 

MINIGOLF

minigolf

MINIGOLF

Minigolf je otevřen vždy od měsíce května do konce září a uzavřen bude pouze v případě trvalého deště a nízkých teplot.

 

KOUPALIŠTĚ OPAVA

vodní hladina

 

 

 

Copyright © 2015, Technické služby Opava